Serik Yağlı Pehlivan Güreşleri nin II.si Muhteşem di MHP li bele

Birincisi geçen yıl Ağustos ayında yapılan Serik Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin ikincisi 19 Ağustos Pazar günü Serik 100. Yıl Stadyumunda gerçekleştirildi

Resimleri Büyütmek için Resimlerin üstüne tıklayınız

2. Serik Yağlı Güreşleri sona erdi. Başpehlivanlığını Osman Aynur`un kazandığı müsabakalarda Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek güreş ağası oldu.
Antalya`nın Serik ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen yağlı pehlivan güreşleri Serik 100. Yıl Stadı`nda yapıldı. Güreşleri, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Süleyman Tomas, MHP Antalya milletvekilleri Mehmet Günal ve Hüseyin Yıldız, MHP Antalya İl Başkanı, çevre ilçe ve beldelerin belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş izledi.


Serik Belediye Başkanı Mehmet Habalı yaptığı açıklamada, güreşlerin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Serik Yağlı Güreşleri Ağalığı için Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek, geçen yılın güreş ağası Mahmut Yağcılar, iş adamları Mithat Yılmaz ile Halil Bulut katıldı. Açık artırmaya çıkarılan koçu Belek Belediye Başkanı Mecek 110 bin YTL aldı ve güreş ağası oldu.
41`i baş pehlivan olmak üzere toplam 465 sporcunun katıldığı güreşlerde, Başpehlivanlık için Osman Aynur ile Bayram Ertan karşılaştı. Rakibini `altın` puanla yenen Aynur başpehlivanlığı kazandı. Bayram Ertan ikinci olurken, üçüncülüğü ise Mustafa Kemal Karaboğa ile Ekrem Yavuz paylaştı.
Baş pehlivan Aynur`un altın kemerini Serik Belediye Başkanı Mehmet Habalı taktı. Bu arada seyirciler de aşırı sıcak nedeniyle su sıkılarak serinletilmeye çalışıldı. Serik güreşlerinde diğer branşlarda birinci olan güreşçilerin isimleri de şöyle:
``Başaltı Serhat Gökmen, büyük orta Faruk Koca, küçük orta büyük boy Orhan Okulu, küçük orta küçük boy Oğuz Kara, deste büyük boy Mustafa Seçim, deste orta boy Ahmet Ercan, deste küçük boy Şahin Bilici, tozkoparan Hüseyin Yellice, teşvik Musa Elmas, minik 3 Kürşat Korkmaz, minik 2 Ömer Keleş, minik 1 Alihan Ural, büyük yıldız İsa Gökçe, küçük yıldız Mecit Uysal.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !